Facebook Pixel

Globalna premiera KIA EV9:

Dni

:

Godziny

:

Minuty

:

Sekundy

7

Kia Concept EV9

Concept EV9 wyraża zaangażowanie marki Kia w rozwiązania z zakresu zrównoważonej mobilności. Do skonstruowania koncepcyjnego elektrycznego SUV-a wykorzystano materiały z recyklingu odzyskane z odpadów wyłowionych z oceanów, a jego design inspirowany jest naturą.

„Kia Concept EV9 łączy bezemisyjny układ napędowy, nowoczesny design i innowacyjnie zaprojektowane wnętrze, w którym wykorzystano wiele zaawansowanych technologii. Nasza wizja jest jasna – chcemy stać się światowym liderem rozwiązań z zakresu zrównoważonej mobilności.” – mówi Karim Habib, wiceprezes i szef Kia Global Design Center.

Kształty z przyszłości

Elektryczny Concept EV9 oglądany z profilu ma prosty, ale bardzo charaxkterystyczny zarys. Wyraźnie zaznaczone błotniki i nadkola podkreślają sylwetkę typową dla SUV-ów. Przednią część nadwozia z charakterystycznym tygrysim nosem zinterpretowano na nowo, na potrzeby samochodu elektrycznego. Concept EV9 ma 4930 mm długości, 2055 mm szerokości i 1790 mm wysokości. Rozstaw osi mierzy aż 3100 mm.

Concept EV9, zaawansowany pojazd elektryczny, prezentuje wyraźny i unikalny profil, gdy obserwuje się go z boku. Jego całkowicie charakterystyczne błotniki i nadkola podkreślają sylwetkę typową dla SUV-ów, dodając do jego atrakcyjności. Przednia część pojazdu, z ikonicznym grillem w kształcie tygrysiego nosa, została zreinterpretowana, aby dostosować się do wymagań pojazdu elektrycznego, oferując świeże spojrzenie na klasyczny design.

Funkcjonalne wnętrze

Kabina Kia Concept EV9 została tak zaprojektowana, aby łatwo można ją było dostosować do zmieniających się potrzeb podczas różnych podróży. Obsługa wszystkich funkcji multimedialnych, systemu klimatyzacji oraz poprawiających komfort jest zintegrowana w interaktywnym 27-calowym szerokim wyświetlaczu.

Kabina Kia Concept EV9 została skonstruowana z myślą o łatwej adaptacji do różnorodnych potrzeb podczas podróży. Wszystkie elementy multimedialne, system klimatyzacji oraz funkcje zwiększające komfort są zintegrowane w interaktywnym, 27-calowym wyświetlaczu.

Wykorzystanie wnętrza

Elektryczny SUV oferuje trzy tryby wykorzystania wnętrza, które odpowiadają różnym sytuacjom i wymaganiom w czasie podróży. Tryb „Active” zapewnia kierowcy i pasażerom optymalne wrażenia z jazdy. W trybie „Pause” przestrzeń wewnętrzna przekształca się w salon pierwszej klasy. W tym trybie fotele pierwszego rzędu obracają się, aby pasażerom siedzącym w pierwszym i trzecim rzędzie umożliwić zwrócenie się do siebie. Siedzenia w drugim rzędzie składają się i tworzą praktyczny stolik. Tryb „Enjoy” zmienia wnętrze w miejsce do odpoczynku. Podnosi się pokrywa bagażnika, co zapewnia kontakt z otoczeniem.

Elektryczny SUV oferuje trzy tryby adaptacji wnętrza, które są dostosowane do różnych sytuacji i potrzeb podczas podróży. Tryb „Active” dostarcza kierowcy i pasażerom optymalnych doznań z jazdy. W trybie „Pause”, przestrzeń wewnętrzna przekształca się w salon klasy premium. W tym trybie, fotele pierwszego rzędu obracają się, umożliwiając pasażerom siedzącym w pierwszym i trzecim rzędzie bezpośrednią komunikację. Siedzenia w drugim rzędzie składają się, tworząc praktyczny stolik. Tryb „Enjoy” przekształca wnętrze w przestrzeń do relaksu, a podniesiona pokrywa bagażnika umożliwia kontakt z otoczeniem.

Testy zapewniające maksymalną niezwaodność.

Podczas końcowej fazy testów, Kia EV9 jest poddawana wyczerpującym sprawdzianom na podjazdach oraz na wyboistym torze terenowym, gdzie testuje się działanie napędu na 4 koła, a także sprawdza głębokość brodzenia, które elektrycznemu SUV-owi mają zapewnić maksymalną niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach. Jazda z dużą prędkością, testy precyzji prowadzenia i sprawdziany na matach poślizgowych wystawiają na próbę każdy element układu jezdnego EV9. Jednocześnie, bezlitosny bruk, który imituje belgijskiej drogi, umożliwia poddanie komfortu jazdy i jakości wykonania EV9 najtrudniejszym sprawdzianom. EV9, oprócz programu testowego w centrum badawczo-rozwojowym w Namyang, jak każdy model marki Kia jest również poddane wyczerpującym testom w innych ośrodkach testowych na świecie.

W końcowej fazie testów, Kia EV9 jest poddawana rygorystycznym testom na stromych podjazdach i wyboistych torach terenowych, gdzie sprawdza się działanie napędu na wszystkie koła oraz głębokość brodzenia. Te testy mają na celu zapewnienie maksymalnej niezawodności elektrycznego SUV-a nawet w najtrudniejszych warunkach. Jazda z dużą prędkością, testy precyzji prowadzenia i testy na matach poślizgowych sprawdzają każdy element układu jezdnego EV9. Tymczasem, bezlitosny bruk, naśladujący belgijskie drogi, pozwala na przetestowanie komfortu jazdy i jakości wykonania EV9 w najtrudniejszych warunkach. EV9, podobnie jak każdy model marki Kia, jest również poddawany wyczerpującym testom w różnych ośrodkach testowych na całym świecie.

Premiera najbardziej wyczekiwanego samochodu

2023 roku nadchodzi!

 

Kia EV9 to innowacyjny, rodzinny i zeroemisyjny SUV, który wyraża zaangażowanie marki Kia w rozwiązania z zakresu zrównoważonej mobilności. Design Kia EV9 jest inspirowany naturą. Do skonstruowania koncepcyjnego elektrycznego SUV-a wykorzystano materiały z recyklingu odzyskane z odpadów wyłowionych z oceanów.

Autoryzowany Salon i Serwis Kia

ul. Sporna 1/3, Warszawa

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami o nowej Kia EV9.
© 2023 Mitcar.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

Powered by: BLUEMONSTER.